Coca-Cola European Partners

Nowy energooszczędny filtr powietrza dla fabryki Coca-Coli

Coca-Cola European Partners to największa niezależna rozlewnia marki Coca-Cola na świecie. Zapewnia ona produkcję, dystrybucję i sprzedaż produktów Coca-Cola Company, takich jak Coca-Cola, Fanta i Sprite oraz wiele innych napojów, do których firma posiada prawa, takich jak Monster, Capri-Sun i Fernandes. W Holandii zakład Coca-Cola European Partners znajduje się w Dongen.

Szczególna dbałość o odpowiedzialność ekologiczną

Jednostki Coca-Cola European Partners przywiązują dużą wagę do koncepcji zrównoważonego biznesu. Jasne cele zostały wyznaczone w planie zrównoważonego rozwoju, obejmującego osiem filarów. Jeden z nich dotyczy zarządzania energią i ograniczenia wpływu na klimat.

Do 2020 r., w perspektywie stałej oszczędności energii, Coca-Cola European Partners chce zmniejszyć emisję CO2 o jedną trzecią w stosunku do 2007 r. W ostatnich latach podjęto już wysiłki, które miały pozytywny wpływ.

Johan van den Corput, dyrektor zakładu w Dongen: „Mimo iż jesteśmy już w stanie osiągnąć nasze cele, nie przestajemy szukać innych sposobów oszczędzania energii. Robimy to we współpracy z naszymi dostawcami i innymi partnerami kanałowymi, których prosimy o wsparcie naszych wysiłków i dzielenie się z nami najnowszymi osiągnięciami technicznymi. ” Działania te są dobrze widoczne na przykład w zarządzaniu wentylacją,
jak wyjaśnia Jeroen van Dinther, kierownik terenowy w Veolia Building Management: „Powietrze w tym pomieszczeniu produkcyjnym jest filtrowane przez trzy centrale wentylacyjne.

Centrale wyposażone są w szereg filtrów workowych, które usuwają cząsteczki kurzu z powietrza zewnętrznego. Ten proces stanowi dużą część kosztów energii. Jako lider na rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii i ochrony środowiska, zawsze szukamy inteligentnych sposobów na zmniejszenie rachunku. Używając filtrów AFPRO, sprawdziliśmy możliwość poprawy w fabryce Coca-Coli.”

Nowy filtr HD85 ePM10 : szczególnie energooszczędny!

Demonstracja Rona Prinsa, kierownika sprzedaży w AFPRO Filters, jest wymowna: „Filtry powietrza w centralach wentylacyjnych
wytwarzają opór utrudniający pracę silnika w zależności od żądanej ilości powietrza. Po wykonanej analizie stwierdziłem opór co najmniej 480 Pa.” Zużycie energii wzrasta znacząco. Dlatego zaleciliśmy zakładowi Coca-Cola użycie nowego typu filtra HD85 ePM10. Początkowy opór przepływu powietrza tego filtra wynosi zaledwie 90 Pa, co przekłada się na dużą oszczędność energii i redukcję emisji CO2. ”

Trwałość filtrów: dodatkowy atut

Według Jeroena Van Dinthera „Kolejną zaletą nowego filtra jest dłuższa żywotność. Oczekujemy, że w przyszłości wystarczy wymieniać filtr raz w roku. Wcześniej filtry musiały być wymieniane co trzy lub cztery miesiące. Mniejsza częstotliwość wymiany oznacza mniejsze koszty sprzętu, robocizny i utylizacji. ”

Johan van den Corput podsumowuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z użycia i proaktywności filtrów Veolia i AFP

It is mentioned in the case study
Discover the products and services used

Odkryj

Filtr kieszeniowy Seria HD

Filtr kieszeniowy Seria HD
- ISO Coarse, ePM10
- Wytrzymuje skrajne wartości ciśnienia
- Możliwość całkowitego spopielenia
- Rama o lekkiej konstrukcji
- Jedyny w swoim rodzaju samonośny czynnik filtra